Szkoła prywatna

W 1992 r. budynek na okres 10 lat został wynajęty osobom prywatnym na prowadzenie szkoły znanej wówczas pod nazwą katolickiej. Obecnie nie znajdziemy jej już jednak na liście szkół katolickich prowadzonych przez Archidiecezję Poznańską. W 2003 roku dekretem Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego Stanisława Gądeckiego wycofano prawo używania przez szkoły: podstawową, gimnazjum i liceum w nazwie tytułu ”katolicka”, wyjaśniając, że nie zostały zrealizowane w pełni wymogi określone w piśmie Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego z dnia 21 sierpnia 1998 roku.

Po 10 latach, w maju 2002 roku umowa mogła zostać wypowiedziana lub przedłużona. Jednak ówczesne władze Gminy w ogóle nie określiły swojego stanowiska, mimo sygnalizowania problemu przez służby Urzędu.

15 marca 2011 roku Sąd Okręgowy w Poznaniu nakazał właścicielom szkoły, którzy dzierżawią obiekt wydanie go Gminie Mosina do 30 czerwca 2012 r.

Najemcy prosili aby mogli w budynku dokończyć rok szkolny trwający do 31 sierpnia. Gmina Mosina podpisała stosowne porozumienie, umożliwiające im pozostanie w budynku do 31 sierpnia 2012 r. (na dokończenie roku szkolnego i przeprowadzkę).

Na początku września 2012 roku Najemcy nie chcieli opuścić budynku. Gmina skierowała więc sprawę do Komornika Sądowego i wyznaczono termin eksmisji komorniczej. 10 stycznia 2013 r. Wynajmujący złożyli skargę na czynność komornika oraz wniosek o zawieszenie postępowania egzekucyjnego. 8 lutego br. Sąd wstrzymał czynności Komornika do czasu prawomocnego rozpoznania skargi oraz oddalił wniosek o zabezpieczenie powództwa.

Wasze zdanie jest dla nas bardzo ważne jednak aby zachować kulturę wypowiedzi informujemy, że Wasze wpisy przed opublikowaniem muszą być zaakceptowane przez moderatora. Dlatego wpisy nie będą pojawiać się bezpośrednio po ich umieszczeniu.


Kod antyspamowy
Odśwież

Nasze publikacje

Odwiedź nas na Facebook'u

Początek strony